KÜLTÜREL MİRAS VE DEPREM PANELİ


1-7 Mart tarihleri arası “Deprem Haftası” olması nedeniyle, Kocaeli Müzesi Etkinlikleri kapsamında 6 Mart Cuma günü saat 15:00’de “Kültürel Miras ve Deprem ” konulu panel gerçekleştirilecektir. Panele tüm kültürel miras dostları davetlidir.

Türkiye’nin deprem ülkesi olduğu gerçeğini kabul edip bulunduğumuz çevreleri deprem hazır hale getirmeliyiz. Deprem can kaybı ve ekonomik kayıplara sebep olduğu gibi kültürel mirasın da tahribatına neden olmaktadır. Deprem olmaksızın aniden geliştiği ve şiddeti kontrol edilemediği için, oluşturduğu büyük hasarlar nedeniyle tarihi eserler çok ciddi hasar görmekte ya da tamamen yok olmaktadır.

2 thoughts on “KÜLTÜREL MİRAS VE DEPREM PANELİ

 • Ceren Mutlu
  22 Nisan 2020 at 01:06

  Hocam çalışmalarınız ve bunlara kolayca erişim imkanı tanıdığınız için çok teşekkürler, bu panel ile ilgili sunumunuzu paylaşma imkanınız olursa çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  • Alpaslan Hamdi KUZUCUOĞLU
   22 Nisan 2020 at 09:27

   Ceren hanım ilginiz nedeniyle çok teşekkür ederim. bir panel olduğu ve süre çok kısıtlı olduğu için görsel ağırlıklı bir sunum yapmıştım. sunumu paylaşıma ekliyorum. İyi çalışmalar dileklerimle 🙂

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow by Email
Facebook
Twitter
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Instagram
Telegram
VK