KÜLTÜREL MİRAS VE DEPREM PANELİ


1-7 Mart tarihleri arası “Deprem Haftası” olması nedeniyle, Kocaeli Müzesi Etkinlikleri kapsamında 6 Mart Cuma günü saat 15:00’de “Kültürel Miras ve Deprem ” konulu panel gerçekleştirilecektir. Panele tüm kültürel miras dostları davetlidir.

Türkiye’nin deprem ülkesi olduğu gerçeğini kabul edip bulunduğumuz çevreleri deprem hazır hale getirmeliyiz. Deprem can kaybı ve ekonomik kayıplara sebep olduğu gibi kültürel mirasın da tahribatına neden olmaktadır. Deprem olmaksızın aniden geliştiği ve şiddeti kontrol edilemediği için, oluşturduğu büyük hasarlar nedeniyle tarihi eserler çok ciddi hasar görmekte ya da tamamen yok olmaktadır.

2 thoughts on “KÜLTÜREL MİRAS VE DEPREM PANELİ

  1. Hocam çalışmalarınız ve bunlara kolayca erişim imkanı tanıdığınız için çok teşekkürler, bu panel ile ilgili sunumunuzu paylaşma imkanınız olursa çok sevinirim. İyi çalışmalar.

    • Ceren hanım ilginiz nedeniyle çok teşekkür ederim. bir panel olduğu ve süre çok kısıtlı olduğu için görsel ağırlıklı bir sunum yapmıştım. sunumu paylaşıma ekliyorum. İyi çalışmalar dileklerimle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.